הרבה יותר מתרופת סבתא: היתרונות שבשמן הקיק

כיצד מומלץ להשתמש בשמן קיק כדי להעניק לשיער ברק וחיוניות, ואף לגרום לגבות ולריסים לצמיחה מוגברת? מהם השימושים הנוספים בו שלא ידעתן עליהם? מדריך למשתמשת המתחילה

לא רק לשיער שופע. היתרונות שבשמן קיק

שמן קיק מופק מזרעי שיח בשם קיקיון מצוי, צבעו שקוף או צהוב חיוור וניתן להשיגו בכל בית טבע.  המרכיב העיקרי של השמן (כ-90%) הוא חומצה ריצינולאית, שידועה כמשככת כאבים וכאנטי דלקתית. בנוסף, שמן קיק עשיר מאוד בוויטמין E, חלבונים, מינרלים שונים ונוגדי חמצון, מה שמקנה לו תכונות אנטי פטרייתיות והופך אותו ליעיל בטיפול בבעיות קוסמטיות שונות.

כשחושבים על שמן קיק, ישר קופצת לראש הקונוטוציה של  שיער, ולא בכדי. שמן הקיק מזין את זקיקי השיערות ומחזק אותם ובכך עשוי למנוע נשירה קיימת ולעודד צמיחה חדשה. גם במראהו של השיער ובבריאותו מטפל השמן, כשהוא מונע קצוות מפוצלים, שבירת שיער ויובש כתוצאה מגורמים שונים.

איך מומלץ להתמש בשמן לטיפוח השיער?

את שמן הקיק מומלץ למרוח כל יום, לכל אורכו של השיער, למשך מספר דקות. מומלץ לחזור על השימוש כפעמיים- שלוש בשבוע. יש להשתמש בכמות קטנה של שמן, ולשטוף אותו מהשיער באמצעות מים חמים. טיפול זה עשוי להקנות לשיער חיוניות מוגברת וברק, וכן שיקום שיער שהתייבש מהשמש, מצבע לשיער או מפן והחלקות.

מזין את זקיקי השיערות ומחזק אותם. היתרונות שבשמן קיק

שימוש פחות מוכר בשמן: טיפול בקשקשים ובזיהומי עור הקרקפת

רבים לא יודעים, אבל שמן הקיק, בשל תכונותיו האנטי בקטרליות, יכול להוות תכשיר נפלא לטיפול בקרקפת ולא רק בשיער. כדי לטפל בבעיות כמו קשקשים או זיהומי עור, מומלץ לעסות את הקרקפת בשמן, להשאיר למשך 20 דקות על הראש, ולשטוף במים חמימים.

לתת “קיק” לריסים ולגבות

מי לא תשמח לצמיחה מוגברת של שיערות באזור הגבות או הריסים? ניתן למרוח את שמן הקיק באמצעות מקלון אוזניים על הגבות והריסים, ולזכות בצמיחה מחודשת ומואצת שלהם.

לא רק לשיער – גם להבהרת כתמי פיגמנטציה

למרות ששמן הקיק נודע בעיקר בסגולותיו לשיער מטופח ושופע, ביכולתו גם להבהיר כתמי פיגמנטציה בעור. נסו להכין מסיכה מכף שמן קיק, מחית מחצי מלפפון וכף מיץ לימון. לאחר ערבוב כל המרכיבים ומריחתם על פנים נקיות מאיפור, יש להמתין כעשרים דקות, ואז לשטוף במים פושרים. ניתן לחזור על התהליך באופן מרוכז אחת ליומיים-שלושה במשך כשבועיים, אך לא יותר מתקופה של חודש.

אולי יעניין אתכם גם

אימאן עאמר

מנאל אבו זלף

ליזה קליין

טיפוח מבפנים ומבחוץ: כללים לשמירה על עור הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *