שקיות זה אאוט: למה חשוב להשתמש בקרם עיניים?

לא משנה אם רק סיימת תיכון לאחרונה או שכבר הפלגת לגיל המעבר – התכשיר הזה תמיד רלוונטי. למה נוצרות לנו שקיות כהות מתחת לעיניים ואיך מומלץ להשתמש בקרמים השונים שעל המדף

לא רק העיניים מדברות, אלא גם הכהויות מתחתיהן. כל מה שצריך לדעת על קרם עיניים

אומרים שהעיניים אומרות הכל… אבל למעשה, השקיות הכהות שמתחתיהן עשויות לומר אפילו יותר. למשל, האם ישנת טוב בלילה או שנשארת ערה עד השעות הקטנות, האם יש לך מחסור בוויטמין כזה או אחר ועוד… העור שסביב לעיניים הוא דק ורגיש במיוחד ולכן, בכל גיל, חשוב לתת לו את היחס המגיע לו. הנה כמה הסברים וכללי אצבע לשימוש נכון בקרם עיניים.

מה גורם ל”שקיות”, נפיחות וכהויות מתחת לעיניים?

בין הדברים המשפיעים על מחזור הדם שלנו, נרשמים גורמים כמו מתח, עייפות וחוסר שינה, אבל גם חגיגות עד אור הבוקר הכוללות שתייה מרובה של אלכוהול. במקרים כאלה, נימי הדם שמתחת לעיניים אוגרים  דם ויוצרים מראה של עיגולים כהים. אבל גם לגנטיקה יש תרומה, ויש כאלו שירשו עודף פיגמנטציה בעור של אזור העיניים.

הירידה בתפקוד מחזור הדם באזור העיניים, מתרחשת עם הגיל ורואים את זה מתחת לעיניים. גם ה”שקיות” מושפעות מהזדקנות העור, וכאשר השכבה התת־עורית של אזור העיניים רפויה מאוד, הנוזלים שחודרים מתחתיה גורמים לנפיחות הזו.

מומלץ בכל גיל. שימוש בקרם עיניים

 איך יודעים איזה קרם עיניים מומלץ?

מדפי רשתות הפארם מלאים באופציות של תכשירים ייעודיים לעיניים. בחירת הקרם, בגדול, היא תלוית גיל. בגילאים הצעירים, כלומר עד גיל 30, מומלץ להתמקד בתכשירים בעלי מקדם הגנה, כי כאן מניעה היא שם המשחק.

החל מגיל 30, סיבי הקולגן בעור מתחילים לאבד מגמישותם הכה חיונית, ולכן כדאי לחפש קרמים המכילים ריכוז נמוך של קפאין, שיסייע במיצוק העור ויטשטש את הכהויות שמתחת לעיניים. בנוסף, קרמים עשירים בנוגדי חמצון ומכילים ויטמין A, C ו־E נלחמים ברדיקלים החופשיים ומעודדים ייצור של קולגן.

החל מגילאי ה-40, יתכן שנסבול יותר מנפיחויות וכהויות בולטות, ולכן כדאי להשתמש בתכשירים המכילים ריכוז נמוך של רטינול, המסייע בהתחדשות  העור.

לקראת גיל 50, מסתמנת ירידה בלחות, במיוחד סביב העיניים. ולכן חשוב להשתמש במוצרים שיוסיפו לחות ונפח לעור העדין. העדיפו מוצרים המכילים רטינול,  נוגדי חמצון ופפטיד – המעודד ייצור של קולגן.

 

אולי יעניין אתכם גם

אימאן עאמר

מנאל אבו זלף

ליזה קליין

טיפוח מבפנים ומבחוץ: כללים לשמירה על עור הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *