עשי זאת בעצמך – טיפים למניקור ופדיקור ביתי

לא תמיד יש לך את הזמן או הכסף ללכת למכון מקצועי ולקבל את הטיפול הדרוש. כמה כללי אצבע וטיפים יאפשרו לך לבצע בבית, בפרטיות שלך ובזמנך הפנוי – טיפול מניקור ופדיקור יעיל, שעין זרה אפילו לא תבחין בהבדל

אף אחת לא תדע שעשית את זה בצמך. טיפים מנצחים למניקור-פדיקור ביתיים

מצד אחד, אנחנו כל כך עסוקות, עובדות עד שעות מאוחרות ומפוצצות בסידורים ומטלות, מצד שני – אי אפשר להסתובב ככה בחוץ  עם שהציפורניים האלו נראות… הפתרון? עם כמה מכשירים בסיסיים ואיזו חצי שעה פנויה בערב – תוכלי לעשות לעצמך טיפול מניקור-פדיקור ביתי מנצח, שאף אחד לא ידע שאף אשת מקצוע לא מעורבת בדבר.

עם האקססוריז הנכונים ומעקב אחר הוראות פשוטות – הציפורניים יראו נפלא

שלב 1  – השרייה במים חמימים עם סבון

על מנת להכין את העור היבש להסרה ואת הציפורניים לקיצוץ , קודם כל יש להשרות את הרגליים או הידיים בגיגית עם מים חמימים וסבון עדין, עדיפות לסבון תינוקות. תנו לרגליים או לידיים לנוח לפחות רבע שעה באמבט החמים הזה.

שלב 2 – הסרת העור העודף וקיצוץ הציפורניים
לפני שנצא לדרך עם שלב זה, יש קודם כל להכין את הכלים הנדרשים. קוצץ ציפורניים טוב ומספריים קטנות וחדות בהחלט יעשו את העבודה . אבל קודם כל יש לחטא אותם היטב באמצעות צמר גפן טבול באלכוהול, ומומלץ אף לחזור עלפעולה זו בין ציפורן לציפורן. לאחר שטבלנו את הרגליים או הידיים, נייבש היטב במגבת קטנה ונקייה מאוד, נקצוץ את הציפורניים עד לאורך הקצר ביותר שניתן. תאי העור המתים שסביב הציפורניים ברגליים כעת יתמסרו בקלות לשיוף באמצעות מכשיר ייעודי. אבל חשוב מאוד להיזהר שלא לפצוע את העור הבריא שבקרבת האזורים הללו.

חשוב להקפיד על ריכוך העור וגזירה נכונה של הציפורן. פדיקור ביתי

שלב 3 – שיוף הציפורניים  והחלקה באמצעות באפר
בתום פעולת קיצוץ הציפורניים, החלק העליון שלהם לא נותר אחיד וחלק, מה שעלול לגרום להן לצמוח בצורה לא אחידה ולא אסתטית. לכן חשוב מאוד לקחת פצירה טובה ומחוטאת באלכוהול, ולעבור ביסודיות ציפורן ציפורן ולשייף. כמו כן, השטח העליון של הציפורן לעתים נוטה לגבשושיות או למרקם מחוספס, במיוחד כשמדובר בציפורני הרגליים. לכן, מומלץ מאוד לרכוש באפר פשוט ברשתות הפארם ולסיים בשיוף משטח הציפורן באמצעותו, מה שיסייע לנו גם למריחה אחידה של הלק בשלב הבא. לאחר פעולה זו תצטבר אבקה על האצבעות, ולכן מומלץ לטבול שוב את הרגליים/הידיים בגיגית המים. לאחר מכן לייבש היטב.

כדאי לבחור בלק איכותי ולסיים עם שכבה טובה של לק כיסוי שקוף

שלב 5 – לק איכותי עם שכבת כיסוי שקופה

הגענו לשלב הכי כייפי בכל הסיפור. מריחת הלק. כאן כדאי להיעזר במפריד אצבעות, שגם אותו נחתן לרכוש בזול ברשתות שונות. מומלץ להשקיע בלק איכותי, שיחזיר לכן אהבה לאורך זמן. למשקיעניות – מומלץ למרוח שכבת בסיס שקופה ורק לאחר שזו התייבשה – לעבור לשכבת הלק הצבעוני שבחרנו. כדאי מאוד להצטייד בסבלנות ולהניח לכל שכבה שמרחנו להתייבש היטב (טיפ של אלופות: צפו בעוד פרק של סדרה אהובה תוך כדי). לאחר שסיימתן את השכבות של הלק, וקיבלתן את האטימות המבוקשת של הצבע, רק אז סיימו בשכבת “טופ-קואט” של לק שוף איכותי שמיועד במיוחד לכך.

אולי יעניין אתכם גם

אימאן עאמר

מנאל אבו זלף

ליזה קליין

טיפוח מבפנים ומבחוץ: כללים לשמירה על עור הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *