לילה טוב באמת: שגרת הטיפוח המומלצת לפני השינה

בזמן שאנחנו ישנות, הגוף שלנו עובד קשה מאוד כדי לתחזוק את עצמו. בין אם מדובר בעור המתחדש ובין שמדובר במערכת העיכול שפועלת במרץ. כמה טיפים שיתנו עוד פוש ויסייעו לך לקום עם עור וגוף ברייאים יותר

הלילה הוא זמן מצוין לתת לגוף לנוח, אבל גם להתחדש. טיפים לשגרת טיפוח לפני השינה

נכון שלילה הוא זמן למנוחה, אבל בזמן הזה, מערכות הגוף שלכן פועלות במרץ כדי להתחדש ולתפקד באופן תקין. יש לא מעט דברים שאנחנו יכולות לעשות, גם כדי לישון טוב יותר, וגם כדי לשמור על עור הפנים.

1.ניקוי עור הפנים לפני השינה

כלל אצבע שהוא בל יעבור – לעולם לא להירדם עם איפור או עם עור לא נקי. במהלך היום, אנחנו נחשפות לזיהום אוויר וגם סתם אבק, ואלו סותמים את הנקבוביות. על מה שאיפור שנותר על העור שעות יכול לעשות כבר דובר רבות. אז מה עושים? הסרת איפור באמצעות תחליב יעודי, לרבות המסקרה שמכבידה על הריסים,  ושטיפה באמצעות תכשיר עדין שאינו מייבש את העור.

2.הזנת העור באמצעות קרם עשיר

אם פעם הדעה הרווחת היתה ש”צריך לתת לעור לנשום בלילה”, אז היום כבר יועים שהלילה הוא זמן מצוין דווקא לתת לעור לספוג חומרי הזנה טובים ועשירים, ולתת לאלו לעבוד כל הלילה. אז לאחר שניקינו ביסודיות (אבל בעדינות) את הפנים, מומלץ מאוד למרוח קרם לילה טוב ולתת לו לעשות את הקסם שלו.

חשוב לנקות את העור ביסודיות אך בעדינות, ולסיים בקרם הזנה עשיר. טיפים לטיפוח לפני השינה

3.תזונה קלה בשעות הערב ורוויית הגוף בנוזלים

אנחנו זה מה שאנחנו אוכלות, ויש לכך חשיבות רבה מאוד בשעות שלפני השינה. קודם כל, על מנת לאפשר לגוף באמת לנוח ולנו לקבל שנת יופי מתוקה, מומלץ להימנע מאכילה של מזונות כבדים ועשירים בשעות הערב. אלו עלולים לפגוע באיכות השינה, שכן הגוף יהיה עסוק בעיכול אינטסיבי במקום במנוחה. שנית, מי לא מכירה את תחושת היובש הנוראית באמצע הלילה, שמאלצת אותנו לקום ולשתות כוס מים? כדי להקדים תרופה למכה, נסו לשתות מים בתדירות גבוהה אבל כל פעם בכמות קטנה, בשעות שלפני השינה. גם עור הפנים שלכן יודה על הטיפ הזה.

4.החלפת ציפיות הכרית באופן תדיר

על הכרית עליה אנחנו ישנות, מצטבר לכלוך ותאי עור מתים שלא ניתן לראותם, אבל הם שם ועלולים להזיק לעור הפנים שלנו. לכן מומלץ לזכור כל כמה ימים להחליף את הציפיות ולכבס אותן היטב.

 

אולי יעניין אתכם גם

אימאן עאמר

מנאל אבו זלף

ליזה קליין

טיפוח מבפנים ומבחוץ: כללים לשמירה על עור הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *