יופי לטווח ארוך: מוצרי איפור שמטפחים את העור

אם פעם איפור הפנים היה מלווה בחשש לנזקים שנלווים לו – שהרי היום ההיפך הוא הנכון. אם נשכיל לבחור את המוצרים הנכונים, שמכילים את רכיבי הטיפוח ההכרחיים, ­ נוכל לא רק להיראות טוב יותר – אלא לזכות גם בטיפוח אמיתי של העור. כללי אצבע לבחירת מוצרי איפור שמטיבים עם העור

יופי לטווח ארוך: מוצרי איפור שמטפחים את העור
הקפדה על הרכיבים הנכונים תהפוך את מוצרי האיפור למוצרי טיפוח של ממש

פעם איפור הפנים היה שמור לאירועים מיוחדים, שכן הנזק שהיה נלווה לו, כמו למשל ייבוש העור – היה לעתים גדול מהתועלת. אבל היום המדע כבר הפנים את הבעיות הללו, ומוצרי איפור רבים לא רק שאינם מזיקים לעור, אלא מגנים עליו ומטפחים אותו לטווח הרחוק. ישנם כמה כללי אצבע, שאם נקפיד עליהם, נוכל ליהנות מטיפוח העור ומצמצום הנזק – הן של האיפור עצמו והן של הסביבה.

למניעת תגובה אלרגית – מוצרים היפואלרגניים ואיפור מינרלי

מוצרי איפור המכילים חומרים חזקים, עשויים לגרום לאלרגיה בעור או לגירוי בעיניים. לכן, ובמיוחד אם אתן בעלות עור רגיש, כדאי לוודא שהמוצרים אותם אתן רוכשות מוגדרים כהיפואלרגניים. הדבר חשוב במיוחד כשמדובר במייק-אפ ומוצרים לעיניים, כמו עפרונות עיניים וצלליות. נוסף על זאת, מוצרים היפואלרגניים הם לרוב איכותיים יותר, מאחר וההקפדה על הרכיבים שבפנים מוגברת. כדאי לנסות מוצרי איפור מינרליים, המכילים חומרים טבעיים מבטן האדמה, ולרוב אינם גורמים לאלרגיות.

להגנה מהשמש: מייקפאפ ושפתון בעלי מקדם הגנה

אין ממש צורך להרחיב בחשיבות ההגנה על עור הפנים מקרינת השמש הישראלית החזקה. לא רק שחשיפה לא מוגנת מסכנת את הבריאות, היא גם עלולה להאיץ את הזדקנות העור, מה שיתבטא בעתיד בקמטים ובכתמים מרובים. כיום, תכשירי איפור רבים, ובמיוחד מייקאפ, מכילים מקדם הגנה. וודאו שהמוצרים שאתן רוכשות מכילים SPF  מ-30 ומעלה. הדבר חשוב במיוחד במייקאפ, וגם בשפתונים.

יופי לטווח ארוך: מוצרי איפור שמטפחים את העור
כדאי לשים לב במיוחד לרכיבים שהמייקאפ והשפתונים מכילים. מוצרי האיפור המטפחים

לעור שומני: מוצרים נטולי שומן

נשים רבות הן בעלות עור שמן או מעורב (כלומר שמן באזורי ה”T” – אף ומצח). אם אתן עונות להגדרה הזו, חשוב שתקפידו לרכוש מוצרי איפור נטולי שומן, שאינם סותמים את הנקבוביות. גם כאן, חשוב להקפיד על כך בעיקר ברכישת המייקאפ, מאחר והוא נמרח על שטח נרחב של העור ועל האזורים הבעייתיים. סתימת הנקבוביות עלולה לגרום לזיהום בעור, מה שיכול להתבטא בהופעת פצעונים ובעוד תופעות לא נעימות ולא בריאות.

לעור יבש: מוצרי איפור עתירי לחות

להסתובב עם שכבת מייקאפ על עור הפנים לאורך היום, עלול לייבש את העור מאוד. לכן, חשוב להקפיד שהתכשיר שקונים מכיל לחות. מוצרי מייקאפ איכותיים במיוחד עשויים אפילו לשמש תחליף לקרם הלחות שלכן. הדבר נכון מאוד גם כשמדובר בשפתונים. השפתיים של רובנו, גם אם אנחנו לא מוגדרות כבעלות עור יבש – עלולות להתייבש בקלות עקב מריחת שפתון שאינו מכיל לחות מספקת, לכן חשוב לשים לב לעניין.

אולי יעניין אתכם גם

אימאן עאמר

מנאל אבו זלף

ליזה קליין

טיפוח מבפנים ומבחוץ: כללים לשמירה על עור הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *