בבית או במרפאה: הכל על הלבנת שיניים

החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור שלנו, וכולנו היינו רוצים לחשוף שורה של שיניים ישרות, בריאות והכי חשוב – לבנות. מהו למעשה תהליך הלבנת השיניים, איך ניתן לעשות זאת בבית ומה המומחים עושים כדי להעניק לנו שיניים צחורות?

חיוך מושלם? בבית או אצל רופא השיניים– כל מה שחשוב לדעת על הלבנת שיניים
חיוך מושלם? בבית או אצל רופא השיניים– כל מה שחשוב לדעת על הלבנת שיניים

אין הרבה דברים שמשפיעים על מראה הפנים יותר מהשיניים. החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור שלנו, וככל שיהיה סימטרי, בוהק ובעיקר לבן יותר – כך ניראה טוב יותר. אבל מה לעשות שהשנים עושות את שלהן, ולצד בלאי ושחיקה טבעית, משפיעים על הצבע גם מזונות ומשקאות כמו קפה, קולה, שוקולד, סלק, יין אדום ועוד. אלו, למעשה, משאירים מהפיגמנט החזק שלהם שמצטבר על גבי השיניים, והולך ומעכיר את הצבע הלבן של השיניים המקוריות שלנו.

אבל כיום כבר אין צורך להימנע מכל אלו (ובינינו, גם כמעט בלתי אפשרי לעשות זאת), כי הטכנולוגיות החדשניות מאפשרות להחזיר את הגלגל אחורה ולהעלות שוב את החיוך על השפתיים שלנו.

הלבנת שיניים אצל רופא – איך זה עובד?

במרפאת השיניים, קיימות מספר שיטות להלבנה, כשהנפוצות ביותר הן אלו:

הלבנת שיניים עם סד לילה: תבנית אישית לשיניים העשויה סיליקון, ובתוכה חומר מלבין בריכוז נמוך. את התבנית יוצרים במעבדה לאחר שרופא השיניים לוקח את המידות שלכם. מחיר הלבנה כזאת נע בין 1000 שקלים ל-1500 שקלים.

הלבנת שיניים בלייזר: מדובר בהלבנה שנעשית עם ריכוז גבוה של חומר הלבנה. בשיטה זו, רופא השיניים מורח את חומר ההלבנה על השיניים ולאחר מכן מאיר עליהן עם הלייזר, שמאיץ את הפעולה הכימית של חומר ההלבנה. הלייזר בעצם יוצר חום שמחדיר מהר יותר את ג’ל ההלבנה לתוך השן. מחיר הלבנה כזאת נע בין 1500 ל-2500 שקלים.

ציפוי חרסינה לשיניים: תהליך זה נועד לשיניים עם צבע כהה שלא ניתן להלבין אותן, או למי שחושק בשיניים בעלות צבע לבן מוחלט ובוהק. קיימות כמה דרכים לביצוע ציפוי החרסינה. לרוב, התהליך מתבצע באמצעות שיוף כחצי מילימטר משכבת השן, על מנת שהציפוי יוכל להידבק בצורה טובה, ואז מצמידים את הציפוי לכל שן, על פי מידות מדויקות שנלקחות מראש. מחירי השיטה הזו נעים בין 3000-4000 שקלים לכל שן.

סד לילה או טיפול בלייזר – שיטות להלבנת שיניים במרפאה
סד לילה או טיפול בלייזר – שיטות להלבנת שיניים במרפאה

הלבנת שיניים בבית – מה ניתן לעשות?

ברשתות הפארם, יציעו לכם  לא מעט ערכות ביתיות להלבנת השיניים בשיטת “עשה זאת בעצמך”.  להלן השיטות הנפוצות ביותר:

רצועות הדבקה – אלו רצועות נדבקות שעליהן יש חומר הלבנה בריכוז נמוך מאוד, אותן מדביקים על השיניים פעמיים ביום במשך שבועיים, חצי שעה בכל פעם. מצריך קצת סבלנות אבל עשוי להשתלם.

מריחת חומר הלבנה: בקבוקון  קטן, שנראה כמו לק, מכיל חומר הלבנה. את החומר מורחים על השיניים (קצת מזכיר מריחת לק על הציפורניים) ונשארים איתו למשך חצי שעה.

בנוסף לחומרי ההלבנה הביתיים הללו, קיימות שיטות טבעיות להלבנה כמו צחצוח השיניים עם סודה לשתייה או עם מלח, אבל חשוב לדעת שעל אף שהן עשויות להיות אפקטיביות, שיטות אלו עלולולת לפגוע באמייל – ציפוי השן, ולכן פחות מומלץ להשתמש בהן.

אולי יעניין אתכם גם

אימאן עאמר

מנאל אבו זלף

ליזה קליין

טיפוח מבפנים ומבחוץ: כללים לשמירה על עור הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *