בוקר וערב: כך תנקו את עור הפנים

אנחנו משקיעות כל כך הרבה בעור הפנים שלנו ועושות הכל כדי שהוא יהיה במיטבו. אבל פעולת ניקוי פשוטה ויומיומית היא חשובה יותר ממה שחשבתן. כך עושים את זה נכון

כל הטיפים החשובים לניקוי עור הפנים
כל הטיפים החשובים לניקוי עור הפנים

מה לא נעשה בשביל עור פנים זוהר? נשקיע במוצרים הטובים ביותר, נאכל בריא, נתאפר… הרי לפנים שנשקפות מולנו במראה בבוקר יש השפעה עצומה על מצב הרוח וההרגשה שתלווה אותנו לאורך היום. אז איך עושים את זה נכון ואיך נדע שלא עברנו את הגבול?

למה בעצם ניקוי העור כל כך חשוב?

העור שלנו יוצר שכבת הגנה לאורך כל הגוף, ומונע מחומרים מזהמים לחדור. כמו כן, הוא מפריש שומן שאם לא נקפיד לנקות היטב, עלול לגרום לזיהום בעצמו. גם איפור שלא הוסר כהלכה הופך ללכלוך, עלול להזדהם או פשוט למנוע מהעור לנשום. במהלך הלילה, תאי העור מתחדשים ולכן ישנה חשיבות רבה לניקוי העור לפני השינה.

ההבדלים בין ניקוי הפנים בבוקר לניקוי בערב

מטרת הניקוי בבוקר היא בעיקר רענון העור והכנתו לאיפור. במקרה כזה, שטיפתו בסבון ייעודי עדין תספיק. חשוב מאוד להעשיר את העור בלחות ממש לאחר שטיפת הפנים והייבוש, שכן – כל שטיפה של העור עלולה לייבש אותו.

בערב, על הניקוי להיות יסודי יותר. נרצה להסיר את התאים המתים שהצטברו, לנקות שאריות איפור ולכלוך ולאוורר את הנקבוביות לקראת שנת הלילה, שכאמור, במהלכה העור עובר תהליך של התחדשות. מעבר לשטיפה בסבון פנים, כדאי להוסיף בערב גם שימוש בחלב פנים ומי פנים – לניקוי עמוק.

ניקוי יומיומי של הפנים מבטיח לנו עור בריא וזוהר
ניקוי יומיומי של הפנים מבטיח לנו עור בריא וזוהר

החומרים המומלצים לניקוי הפנים

מוזר לחשוב שעד לפני כמה עשרות שנים, סבון אחד היה משמש לכל מטרה, בין אם זה לגוף ובין אם לפנים. יש סיבה לכך שפיתחו סבון ייעודי לניקוי  עור הפנים. סבונים שאינם מיועדים לעור הפנים עלולים להתאפיין ברמת חומציות גבוהה מדי שעלולה לגרום לייבוש העור. אם אתן מתאפרות, כדאי מאוד לכלול בתהליך ניקוי העור גם חלב פנים, שתפקידו להסיר שאריות איפור, שומן ולכלכוך.
לניקוי עמוק ויסודי, כדאי לסיים עם מי פנים, שמוסיפים לחות לעור ואוספים את שאריות הלכלוך.

מה עוד אנחנו יכולות לעשות עבור העור שלנו?

העור שלנו מתפרש על כל הגוף והפנים, ונחשב לאיבר הכי גדול שיש לנו. כאחד כזה, כל מה שעושה טוב לגוף שלנו – עושה ממש טוב לעור, ומיד רואים את זה. שתיית מים מרובה, ספורט, אכילת פירות וירקות עשירים בסיבים תזונתיים וויטמינים – כל אלו משפיעים לטובה על בריאות העור. והכי חשוב? שמירה על מצב רוח טוב ואופטימיות.

אולי יעניין אתכם גם

אימאן עאמר

מנאל אבו זלף

ליזה קליין

טיפוח מבפנים ומבחוץ: כללים לשמירה על עור הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *