אי אפשר איתה ובלעדיה: הכל על הגנת העור מהשמש

מצד אחד אנחנו זקוקות לה, בשביל הויטמינים, בשביל הים ובשביל מצב הרוח. מצד שני – הנזקים שהחשיפה לשמש טומנת בחובה הם הרבה יותר מאסתטיים, אלא גם עלולים לגרום לפגיעה חמורה בבריאות. כל מה שצריך לדעת על הגנת עור הפנים מהשמש

חשיפה לשמש טומנת בחובה נזקים רבים. כל הדרכים להגן על עור הפנים
חשיפה לשמש טומנת בחובה נזקים רבים. כל הדרכים להגן על עור הפנים

ים, אבטיח, קפה קר, מסיבות… אח, כמה שאנחנו אוהבות את הקיץ! השיער מתבהר, העור משתזף, הימים מתארכים ומצב הרוח חייכני מתמיד.

אבל העונה החמה טומנת בחובה נזקים שחשוב מאוד שנהיה ערניות להם, במיוחד כשמדובר בעור הפנים שלנו. מעבר לעלייה בסיכון לחלות בסרטן העור, חשיפה לא מבוקרת לשמש עלולה להאיץ את הזדקנות העור, לגרום לפיגמנטציה לא נעימה, ולעוד נזקים שעלולים להופיע רק בעוד מספר שנים ולהפתיע אותנו לרעה.

חשוב לדעת שבישראל, השמש והקרינה שהיא מביאה איתה חזקות לאורך כל השנה ולא רק בקיץ, ולכן חשוב תמיד להקפיד על הכללים הבאים.

אז איך מגנים על עור הפנים?

נתחיל מהבייסיק: כובע רחב שוליים ומשקפי שמש. שני הפריטים הללו לא רק מצלים על הפנים, אלא גם אופנתיים ויכולים לרומם כל הופעה. כובע קש כבר מזמן נכנס לאופנה כפריט מאסט שיכול להקפיץ כל שמלה קייצית לגבהים אחרים ולגרום לנו להרגיש כאילו אנחנו מינימום בריביירה הצרפתית. על משקפי שמש מיותר להרחיב. האובססיה של כולנו, שלא רק מצילה את המצב בכל יום שקמנו קצת הפוכות בבוקר – אלא גם מגינה על החלק העדין והדק ביותר של עור הפנים, מסביב לעיניים, וכך מונעת כתמים וקמטוטים מטרידים. ווין ווין.

דברים שלא ידעתן על תכשירי הגנה

מעבר לתכשירי ההגנה היעודיים, כיום מוצרי לחות רבים לפנים כבר מצוידים ברכיבי הגנה מהשמש – SPF. אבל האם מריחה חפוזה של אלו בבוקר מספיקה?

כדי שתוכלו לספק לעור שלכן הגנה מושלמת מפני נזקי השמש, חשוב להבין שככל שה- SPF) Sun protection factor) גבוה יותר, כך יש יותר הגנה מקרינת UVB – קרינת השמש הגורמת לכוויות. זה כמובן לא אומר שאם רכשתן תכשיר עם SPF  50 תוכלו עכשיו לרבוץ בשמש בכיף למשך שעות…

קרם הגנה לבדו לא מספיק. הגנה על עור הפנים מהשמש
קרם הגנה לבדו לא מספיק. הגנה על עור הפנים מהשמש

אז כן מומלץ להימרח עם מקדם הגנה גבוה, אבל גם במקרה כזה – לאחר כמה שעות יש לחזור על המריחה, ובנדיבות. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי פעילויות כמו שחייה או הזעה גורמות להפחתת היעילות של התכשיר. לכן, אם אתן ספורטיביות במיוחד, שוחות או פשוט נוטות להזעה, מומלץ להשתמש בתכשירים שהם water proof.

כך או כך, גם אם יצאתן החוצה חמושות בכובע רחב שוליים, משקפי שמש ענקיים ומקדם הגנה גבוה במיוחד – כל אלו לא מבטיחים הגנה מלאה מקרינה מסוכנת ומאיצת הזדקנות, ולכן חשוב מאוד, גם במקרים כאלה, לצמצם עד כמה שניתן את החשיפה לשמש ובמיוחד בשעות שבין 10:00 ל-16:00 אחר הצהריים. שיהיה לכן קיץ נעים ומוגן.

אולי יעניין אתכם גם

אימאן עאמר

מנאל אבו זלף

ליזה קליין

טיפוח מבפנים ומבחוץ: כללים לשמירה על עור הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *